Navigace: Doma

Slovak Open 2012

Email Tisk PDF

Minulý víkend proběhl ve slovenské Banské Bystrici mezinárodní turnaj v kickboxingu SLOVAK OPEN 2012.

Pro závodníky z mosteckého oddílu to znamenalo začátek sportovní sezóny 2012. I přes nepřízeň osudu, kdy nemoc vyřadila z účasti, hned několik mosteckých závodníků se vedení SK Leon rozhodlo se tohoto turnaje zúčastnit. V pátek 24. února 2012 v 8 hod. ráno, se sešli účastníci výjezdu na Slovensko před budovou Kung-fu centra, aby vyjeli na dlouhou cestu do Banské Bystrice. V Praze do minibusu přistoupili, další členové oddílu a nyní již kompletní sestava pokračovala v jízdě na Slovensko.  Tato malá výprava se skládala z těchto členů:

Kouč a řidič výpravy - Petr Václavík st.,
Závodníci - Petr Pastýřík, Martin Hauser a Kristýna Zemková
Rozhodčí - Iva Semerádová, Martina Semerádová, Vojtěch Kotrba, Tomáš Vinter

Do B. Bystrice dorazila výprava krátce po čtvrté hodině odpoledne, závodníci se šli zaregistrovat a rozhodčí se seznamovali s programem turnaje a s náplní své práce. Kouč výpravy zatím vyřídil administrativní a finanční stránku účasti na turnaji. Po splnění úvodních povinností se výprava odjela ubytovat. Vzhledem k tomu, že v B. Bystrici se turnaj pořádá již poněkolikáté tak i ubytování proběhlo bez problémů a mohlo se jít na večeři. Večeře byla pojata opět tradičně v místním Čina bufetu, všichni se zde za poměrně levný peníz dosyta najedli a napili. Tím byl program pátečního dne naplněn a šlo se odpočívat a spát.

Sobota, den turnaje začal snídaní, ve sportovní hale kde se turnaj pořádal, což bylo pro všechny velmi příjemné, neboť se nemuselo nikam spěchat a odpadl tak nepříjemný stres. Turnaj začal s malým zpožděním ale to, že pořadatelé měli připraven jeden boxerský ring  a šest zápasišť dávalo účastníkům naději, že vše proběhne rychle a svižně. To se v průběhu turnaje potvrdilo. Mostečtí rozhodčí se aktivně zapojili do práce na zápasištích a reprezentovali mateřský oddíl a Českou republiku svou profesionalitou a nezaujatými verdikty.  Tímto turnajem další dva rozhodčí ze stáje SK Leon vstoupili do mezinárodních vod, jsou to Martina Semerádová a Vojtěch Kotrba.

Závodníci z SK Leon na turnaji dokázali, že vánoční svátky a odpočinek mezi sezonami jim prospěl, a trénink je posunul nejen technicky ale především takticky a psychicky. Všichni obstáli ve velké konkurenci závodníků z Maďarska, Polska, Německa a Slovenska velmi dobře, o čemž svědčí jejich dosažené výsledky. Martin Hauser nastoupil v disciplíně semicontact a lightcontact v kategorii starší kadeti -47 kg, v obou disciplínách vybojoval 1. místo. V semicontactu to byl opravdu velký výkon neboť v cestě za vítězstvím musel překonat dva maďarské borce, borce za Slovenska a ve finále se utkal s českým favoritem mistrem světa Lukášem Svrčkem, kterého porazil poměrem 5:1. Petr Pastýřík nastoupil také v semicontactu a lightcontactu +89 kg (OPEN), semicontact není jeho prioritní disciplínou, ale dokázal zde získat bronzovou medaili a finanční dotaci 50 Euro. V lightcontactu předvedl jízdu start cíl, kdy za sebou nechal všechny své soupeře a došel si na stupně vítězů pro pohár za první místo. Kristýna Zemková nastoupila ke čtyřem startům, 2x SC a 2x LC, jako děvče to nemá jednoduché, i když dívek je v kickboxingu dost, nejsou kategorie obsazovány tak jako u chlapců. Aby si dostatečně zabojovaly, tak děvčata z SK Leon běžně nastupují ve více startech.  Prioritou na tomto turnaji pro Kristýnu byla kategorie starší kadetky váha -46 kg, váha -50 kg byla zvolena jako doplněk pro získávání zkušeností. Tato strategie se nakonec ukázala jako dobrá volba v LC -46 kg vybojovala 1. místo, v SC -46 kg 2. místo. Ve váze -50 kg v LC i SC obsadila 3. místo.

Díky výborným výsledkům tří závodníků přivezl SK Leon do České republiky 8 cenných kovů: 4 zlaté, 1 stříbrnou a 3 bronzové medaile.

Závěrečné shrnutí výjezdu: „díky našim závodníkům, měl při cestě domů každý z posádky
(8 lidí) svou trofej, jak kouč tak i všichni rozhodčí. Myslím si, že tento výjezd mohu označit jako velmi zdařilý“.